CHP’nin Kadıköy Aday Adayı Mustafa Demircan’dan İlginç Proje: Gençler, Kitap Okuyup Para Kazanacak

Bu haber SonDakika.com'da yayınlanmıştır. Habere ulaşmak için tıklayınız.

29

Kadıköy Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olan Mustafa Demircan’ın projeleri arasında yer alan ‘Genç Bütçeye Destek’ projesi ses getirecek cinsten. Buna göre gençler, yalnız yaşayan vatandaşların evlerindeki hafif işleri yapmanın yanı sıra bu vatandaşlara kitap okuyarak da para kazanabilecek.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Kadıköy Belediye başkanlığı için CHP’den aday adaylığını açıklayan Mustafa Demircan’ın projeleri ses getirecek cinsten.

BİRÇOK SES GETİRECEK PROJESİ VAR

Gıda bankacılığı, her ilkokula bir tarım bahçesi ve zemin altı otomatik asansörlü otoparklar gibi birçok projesi bulunan Demircan’ın ‘Genç bütçeye destek’ projesi özellikle gençler ve bakıma muhtaç yaşlılar tarafından büyük ilgi görecek gibi.

Kadıköy Belediyesi’nde 15 yıl başkan yardımcılığı yapan ve tecrübelerini Kentim Geleceğim eseriyle kitaplaştıran Demircan’ın bu projsenie göre gençler, yalnız yaşayan vatandaşların evlerindeki temizlik ve hafif mobilya işlemleri gibi işleri yapmanın yanı sıra bu vatandaşlara kitap okuyarak da bütçelerine destek sağlayacak.

GENÇLER DE YAŞLILAR DA BU PROJEDEN KARLI ÇIKACAK

Demircan projesini şu sözlerle anlatıyor:

Gençlerin, yardıma muhtaç, yalnız yaşayan kıdemli yurttaşların evlerini iyileştirme çalışmaları (temizlik, boya badana vb, enerji tasarruflu ampullerin yerleştirilmesi, basit mobilya bakım işleri, bitki bakımı , kitap okuma vb), bilişim konularında (bilgisayar kullanımı ile ilgili basit eğitimiler , online fatura ödeme vs işlemlerinin) öğretilmesi karşılığında gelir elde etmeleri projesidir.

Projenin Kadıköy’e katkıları:

• Gençlerin beceri ve kapasitelerini yükselmesi; özgüvenlerinin dayanışma ruhlarının gelişmesi.

• Genç bütçelerine katkıda bulunulması.

• Topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerinin sağlanması